Viveve – nowatorska metoda leczenia zespołu rozluźnienia pochwy

Zespół rozluźnienia pochwy występuje relatywnie często powodując istotne pogorszenie jakości życia seksualnego. Jednocześnie, pacjentki rzadko zgłaszają problem zespołu rozluźnienia pochwy podczas wizyt u ginekologa, a lekarze rzadko zadają swoim pacjentkom pytania dotyczące jakości życia seksualnego.
Viveve ginekologia estetyczna

Współcześnie, istnieje wiele metod leczenia ZRP zarówno operacyjnych jak i nieinwazyjnych – wybór metody terapii powinien uwzględnić nasilenie defektu, charakter jego wpływu na jakość życia oraz oczekiwania i preferencje pacjentki.

Wśród nieinwazyjnych metod terapii ZRP bardzo obiecujące wyniki badań dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa posiada terapia termiczna okolicy wejścia do pochwy przy użyciu niskoenergetycznej radiofrekwencji*.

*Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, tzn. od 3Hz do 3THz.

Jedynym dostępnym aktualnie urządzeniem opatentowanym do zastosowania w przypadkach zespołu rozluźnienia pochwy technologii radiofrekwencji o odwróconym gradiencie termicznym jest system VIVEVE®.

Jednorazowa końcówka urządzenia generuje trójfazowe pulsy (cooling-heating-cooling). Każdy z pulsów trawa około 8 sek. W trakcie całej procedury trwającej około 30 min. do tkanek okolicy wejścia do pochwy dociera około 105 pulsów w trzech seriach. Zabieg nie wymaga miejscowego znieczulenia.
Istotą zabiegu jest zastosowanie niskodawkowej nieablacyjnej energii wytwarzanej przez fale radiowe, która dociera na głębokość max. 5 mm w głąb tkanki. Rekomendowane jest przeprowadzenie pojedynczego zabiegu.
konsola Viveve
Viveve

Viveve to niechirurgiczny i bezbolesny zabieg pozwalający na wyeliminowanie problemu luźności pochwy w gabinecie lekarskim.
Lekarz przeprowadza zabieg wykorzystując do tego System Viveve, który najpierw ochładza, a następnie delikatnie podgrzewa tkankę pochwy. Ta opcja zabiegowa pozwala zwiększyć odczuwane doznania poprzez wzmocnienie jędrności pochwy, a tym samym poprawienie zadowolenia z życia seksualnego.

Zabieg Geneveve nie jest procedurą kosmetyczną. Oddziałuje na poziomie komórkowym i odbudowuje oraz regeneruje włókna kolagenowego, jak również pozwala wzmocnić doznania fizyczne oraz poprawić zadowolenie z seksu. Zabieg można przeprowadzić w 30 minut bez stosowania znieczulenia. Po zabiegu nie jest wymagany praktycznie żaden okres przerwy.

System Viveve

System Viveve wykorzystuje opatentowaną energię radiofrekwencji (RF), która pobudza naturalne procesy odbudowy kolagenu w organizmie. System został zaprojektowany głównie z myślą o leczeniu zespołu rozluźnienia pochwy. Wyposażony jest w funkcje bezpieczeństwa, które gwarantują zarówno komfort jak i dobre samopoczucie pacjentek.

Zabieg Geneveve nie wymaga stosowania znieczulenia i może być przeprowadzony w zaledwie 30 minut. Na początku procedury lekarz umieszcza w wejściu do pochwy końcówkę zabiegową, która rozmiarem przypomina kciuk. Wykonując ruchy okrężne, końcówka dostarcza impulsy energii radiofrekwencyjnej do włókien kolagenowych, które znajdują się głębiej.

Jednocześnie końcówka ochładza powierzchnię tkanek pochwy.Tkanki pochwy reagują na dostarczaną energię, pobudzając proces tworzenia nowych włókien kolagenowych i regenerując tkankę. Proces naprawy kolagenu wymaga czasu – zazwyczaj ma to miejsce w ciągu 30 do 90 dni od zabiegu. Zmiany zachodzą na poziomie komórkowym, a tym żadne oznaki zmiany tkanki pochwy nie są widoczne.

system Viveve

Efekty zabiegu

  • Poprawiona i utrzymująca się jędrność pochwy została potwierdzona u 88% kobiet po 12 miesiącach od zabiegu;
  • Kobiety, które poddane były leczeniu wykazały średnie zwiększenie wyników redukcji rozluźnienia pochwy na poziomie 68% po 12 miesiącach;
  • Poprawa zadowolenia seksualnego utrzymywała się przez cały okres 12 miesięcy od zabiegu;
  • Żadnych poważnych efektów ubocznych nie stwierdzono w którymkolwiek z badań;
  • Zabieg Geneveve pozwala przywrócić jędrność pochwy do poziomu sprzed porodu (rys. 1 i 2).
Viveve metoda leczenia zespołu rozluźnienia pochwy - rys. 2
rys. 1
Viveve metoda leczenia zespołu rozluźnienia pochwy - rys. 2
rys. 2
Ze względu na fakt, że zabieg jest ogólnie dobrze tolerowany i nie wymaga znieczulenia, nie ma też potrzeby na jakikolwiek okres przerwy po procedurze – normalne czynności można zacząć wykonywać zaraz po zakończonym zabiegu.

Jesteśmy jedynym dystrybutorem marki Viveve w Polsce

Umów się na prezentacje

Jeśli chciałabyś / chciałbyś aby w Twoim gabinecie / salonie / klinice znalazł się VIVEVE – skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.

 

Umów!

W naszej ofercie